«ФАРМБІОТЕСТ» підтримав виробників ліків та не зупинив клінічні дослідження в розпал пандемії
12 March 2021

Клініко-діагностичному центу «Фармбіотест» вдалося майже не зупиняти процес проведення клінічних досліджень попри карантин, встановлений в Україні через поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в минулому році.
На початку пандемії лабораторія «Фармбіотест» впровадила проведення ПЛР-діагностики серед співробітників компанії, а також для всіх здорових добровольців-учасників досліджень.
За словами заступниці директора з наукової роботи КДЦ «Фармбіотест» Катерини Ковальової, обов’язкову діагностику здійснюють за ініціативи самої компанії. Процедура ПЛР-тестування проводиться на стадії скринінгу, перед кожною госпіталізацією в періодах дослідження, а також на виході з дослідження. Відбір біологічного матеріалу здійснюється в спеціальних ізольованих боксах, в яких проводиться профілактична дезінфекція після кожного відвідувача. Прийняті міри допомагають виключити зараження людини при заборі біоматеріалу.
«Обов’язкова ПЛР-діагностика співробітників та здорових добровольців клінічних досліджень перед кожною госпіталізацією була запроваджена з нашої власної ініціативи ще до опублікування рекомендацій Державного експертного центру. Таким чином, нам вдалося не зупиняти проведення досліджень на великий проміжок часу, і буквально за 2 місяці активної фази пандемії відновити повноцінну роботу в цьому напрямку. Тож, в минулому році в цей період ми провели 2 дослідження. В перші місяці цього року вже встигли закінчити одне дослідження, і одне – розпочати. Тобто процес клінічних досліджень сьогодні продовжує реалізовуватися згідно наших планів», – пояснила Катерина Ковальова.
Нагадаємо, що «Клініко-діагностичний центр «Фармбіотест» є одним з лідерів в сфері клінічних досліджень по вивченню фармакокінетики та біоеквівалентності лікарських засобів в Україні. Від безперервної роботи компанії напряму залежить можливість реєстрації та виведення на ринок України якісних генеричних препаратів вітчизняного виробництва. І наразі це стало можливо завдяки впровадженню процедур, які забезпечують високий рівень безпеки для здорових добровольців та персоналу клініко-діагностичного центру.